Neofaszystowskie ugrupowanie? Młodzież Wszechpolska bezprawnie używa utworów Pet Shop Boys?

Neofaszystowskie ugrupowanie? Młodzież Wszechpolska bezprawnie używa utworów Pet Shop Boys?
W ramach protestu podjąłem się kontaktu z Pet Shop Boys.

Noszące znamiona neofaszystowskiego ugrupowanie o nazwie Młodzież Wszechpolska podczas swoich chorych popisów podczas różnych demonstracji i pikiet w Polsce, bezczelnie i bezprawnie używa zastrzeżonych prawami autorskimi utworów znanych i szanowanych artystów, których jakiekolwiek kojarzenie z tym ruchem stanowi poważną szkodę dla wizerunku.

Mowa tutaj o zespole Pet Shop Boys i utworze „Go West”, który w swej treści nie ma i nigdy nie miał nic wspólnego z zacofaniem, fanatyzmem religijnym, politycznym, homofobią i nienawiścią w sensie ogólnym tak natarczywie promowanymi przez MW.
Należy tu podkreślić, że Pet Shop Boys jest jednym z pierwszych chyba na świecie zespołów otwarcie mówiących o homoseksualizmie.

Używanie fragmentu „Go West” do ryczenia na całe gardło obrzydliwej nazwy Młodzież Wszechpolska jest nie tylko potwarzą dla zwolenników muzyki Pet Shop Boys, lecz jest potwarzą bezpośrednią pod adresem zespołu, środowiska gejowskiego i ludzi ceniących wolność obywatelską i cywilizowanych obywateli Unii Europejskiej.
Zakładam, że Pet Shop Boys nigdy nie wyraziło zgody na tak ohydne wykorzystywanie ich utworu a kontrowersyjna organizacja Młodzież Wszechpolska nigdy nie zapłaciła grosza tantiem za wykonywanie utworu w miejscach publicznych.
Czy w tej sytuacji można by to nazwać po prostu kradzieżą?
W moim mniemaniu nie tylko…

Bardzo wątpliwe jest aby kiedykolwiek, jakakolwiek grupa muzyczna na przyzwoitym poziomie zgodziła się aby ich utwór stał się ekwiwalentem nazistowskiej przyśpiewki „Heili Heilo” (czy jakkolwiek się to pisze). A tak w moim odczuciu jest w przypadku „Go West” wykorzystywanego przez grupę której celem jest bardziej „Go Nazi”.

Z powyższych powodów postanowiłem osobiście zwrócić się do zespołu Pet Shop Boys i namówić ich na podjęcie kroków prawnych mających na celu pokazanie, gdzie jest właściwe miejsce dla Młodzieży Wszechpolskiej tj. w kryminale i na marginesie cywilizowanego świata.
Z punktu widzenia marketingowego, podjęcie prawnych kroków przez Pet Shop Boys przeciwko organizacji noszącej znamiona neofaszystowskiej byłoby bardzo dobrym posunięciem. Być może wywołałoby także naciski ze strony Europy i świata na polski rząd, aby podjął kroki przeciwdziałające szerzeniu się zarazy nienawiści.

Wojciech Glanc
http://www.brzuchomowca.com